Samsung Galaxy S III se pomalu odhaluje

18. 9. 2011, 16:18 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

Díky anonymnímu zdroji z 4chan jsou poodhaleny první informace o chystaném Samusngu Galaxy S III.

Samsung Galaxy S II měl bezpochyby obrovský úspěch, ale Samsung neusnul na vavřínech a už chystá jeho nástupce, Galaxy S III. Máme zatím jen málo informací o tomto telefonu, protože je stále ve vývoji, ale nedávnou unikly vskutku zajímavé informace. Týkaly se hlavně HW výbavy chystaného telefonu. Dle těchto informací, bude výbava vskutku impozantní. Inu, posuďte sami.

Předpokládaná technická specifikace Samsung Galaxy III:

·         Quad-core 2.0GHz processor.

·         1.5GB RAM,  32GB zabudované paměti s možností rozšření pomocí paměťových karet

·         4.65“ Super AMOLED III displej vyvinut specielně pro tento telefon s rozlišením 1280 x 1024 bodů,

          což mu  dává jemnost 352DPI, což je lepší než stávající iPhone 4

·         10 Mpx fotoaparát schopný natáčet video ve FullHD 1080p (1920 x 1080 bodů) při 60fps

·         Kovové tělo s tloušťkou 9mm

·         Akumulátor s kapacitou 2,250mAh

·         Zabudovaný NFC čip

 

Zařízení poběží na operačním systému Google Android 4.0 ICS s nadstavbou TouchWiz 5, která má být odlišná od předešlých verzí. Údajně bude obsahovat jen málo změn oproti holému Androidu, což bude mít za následek včasnější aktualizace systému. Za tento krok Samsung zaslouží pochvalu, protože rychlost aktualizací není vždy nejrychlejší.

Samsung plánuje představit tento telefon na MWC 2012, konaný ve dnech 27.2-1.3.2012 v Barceloně. HW výbava vypadá vskutku výborně, ale možná až moc. Mám trochu pochyby o displeji. Podle údajů by měl mít poměr stran 4:3, což nemá žádné androidí zařízení. Možná to nebude dělat problém, kvůli použitému androidu 4.0 ICS, ale pravděpodobnější se jeví použití displeje s rozlišením 1280 x 720 (800) bodů. Což by pochopitelně znemožnilo takovou jemnost 352DPI. Ale třeba nás Samsung překvapí… Telefon by měl mít, na rozdíl od předchůdců, kovové tělo, takže odpadnou námitky potenciálních majitelů ohledně špatné konstrukce. 

Osobně se na tento telefon velice těším a jsem zvědav na první fotografie zařízení. Pokud se potvrdí formát displeje 4:3, bude to něco, na zařízení s operačním systémem Android, zatím nevídaného. Práce na internetu by pak nevyžadovala ani otočení přístroje do landscape polohy, protože většina internetových stránek má šířku 1024px, takže by se přesně vešla na displej orientovaný na výšku. Samsung by rád telefon uvedl do prodeje ještě v první polovině roku 2012, takže nám už nezbývá, než čekat.

 

zdroj: gsmarena.comNásledující článek
Samsung Galaxy Note - v Evropě již v říjnu
Předchozí článek
Samsung Galaxy Y - malý android za malý peníz