Jak se starat o vašeho mazlíčka a předejít tak zbytečným opravám…

31. 8. 2013, 15:12 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

Samsung je sice známkou kvality a odolnosti, ovšem na druhou stranu je nutné si uvědomit, že nic není bez chyby. I chytré telefony Samsung se mohou porouchat. Mnoha závadám je ale možné předcházet. Jaké to jsou a co tedy dělat proto, aby vám váš přístroj vydržel co nejdéle v dobré kondici?

Ochranné doplňky by měly být samozřejmostí 

Smartphony jsou poměrně křehká zařízení, i když to na první pohled tak nevypadá. Mnoho z uživatelů se ovšem nechá prvním dojmem ošálit a právě tím si koleduje o velké problémy. Pokud není telefon chráněn, může lehce dojít k jeho mechanickému poškození. Mezi nejčastější druhy poškození patří rozbitý displej. K tomu může dojít velmi snadno – třeba i díky pádu z malé výšky. Poškození displeje lze předcházet používáním ochranného pouzdra nebo i fólie. Kryt nebo fólie stojí jen pár stovek, což je cena podstatně nižší než ta, kterou zaplatíte za případnou výměnu. Často dochází také k poškození zadního krytu – i ten ochrání pouzdro. Neopatrnou manipulací může dojít k poškození vstupů. Ty byste také měli ochránit před prachem, protože právě skrze ně se může prach dostat dovnitř přístroje a zde napáchat obrovské škody. Jednou za čas proto vyčistěte všechny otvory jemným štětečkem. Neplechu může napáchat i tabák či písek. Dobrou zprávou je, že některé typy mechanických oprav můžete provést i v pohodě doma. Stačí jen nakoupit kvalitní náhradní díly pro smartphone. Originální příslušenství pro smartphony Samsung si můžete prohlédnout zde.

 

Pozor na Slunce a vlhkost

Váš přístroj byste také v žádném případě neměli vystavovat extrémním podmínkám jako je dlouhodobý, přímý a intenzivní sluneční svit nebo vlhkost. Vlhkost například může v telefonu odstartovat chemický proces oxidace, který rychle zničí všechny jemné součástky a kontakty. 

Software je vrtkavá záležitost

Chytré telefony jsou vybaveny softwarem – celou řadou různých aplikací, které mají vliv na výkon telefonu. Pokud do telefonu aplikace nebo i jiné soubory stahujete, buďte maximálně opatrní. Pokud stáhnete vir, dostanete se do velkých problémů. Stahujte také jen ty aplikace, které skutečně využíváte. Ostatní mohou výrazně zpomalovat chod telefonu.

 

 

Profesionální pomoc se vyplatí

Oprava smartphonu (stejně jako oprava tabletu či počítače) vyžaduje profesionalitu. Pokud máte s přístrojem problémy, raději se obraťte na kvalitní servis. Ceny oprav nejsou dnes již nijak závratné, takže se v mnoha případech jistě vyplatí. Kvalitní servis smartphonů nabízí například společnost ABAX servisní centrum s.r.o., která působí po celé České republice. Kromě toho zajišťuje také servis a opravy klasických počítačů, notebooků a jiných zařízení.Následující článek
Samsung Galaxy J5 (2017) - základní info
Předchozí článek
Samsung Galaxy S3 v černé barvě?